Jump to content
Sign in to follow this  
paru’

Fifa world cup Russia 2018

Recommended Posts

cred ca merita un topic separat, aveti favorite?

in premiera avem arbitraj video (VAR / Video Assistant Referee ) care a fost deja folosit in meciul dintre francezi si australieni. Nu pot sa ma pronunt momentan daca e bine sau nu, eroarea umana face parte din joc, fie ca e vorba de jucator sau arbitru.

N-am cum sa fac predictii in ceea ce priveste echipa favorita la castigarea trofeului, astept sa se termine meciurile din grupe. Cred ca Spania are cel mai experimentat lot (imo) cu toate ca mi-ar placea ca o echipa din Africa sa fie campioană.

Am atasat un spreadsheet excel cu toate meciurle editiei (bonus editiile 2010 si 2014).

world cup.rar

Eu tin cu Portugalia; are o echipa destul de buna .:)

intre timp la world cup

wc.jpg

• Haha 1

La cum a fost aseara Rusia si-a aratat limitele iar Uruguay ca o echipa ce poate face o surpriza frunoasa. Acuma sa vedem in seara asta daca Argentina o mai da din nou in bara sau joaca ceea ce trebuie. Pana atunci, forta VAR:))).

Intr-adevar, Uruguay arata bine ca echipa, insa nu stiu daca poate tine ritmul in urmatoarele faze (daca trece de portughezi, cu ei cred ca vor juca meciul urmator), grupa lor a fost relativ usoara, Rusia nu-i vreo mare forta-n fotbal, nu mai zic de celelalte doua echipe, saudiții si Egipt.

Pana acum, ca sepctator neutru mi-au placut Belgia, Senegal si Nigeria. Hai Anglia si forta VAR!

Forta, forta Panam :D

Croatia are sanse destul de mari sa ajunga pana in semifinale daca joaca la fel de urat in continuare . As vrea sa vad un meci Croatia - Japonia ,cred ca japonezii o sa fie secerati pe teren :))

Acum sa lasam gluma, cred ca Portugalia o sa castige anul asta Cupa mondiala daca Cristiano Ronaldo nu se accidenteaza.

Nu stiu ce sa zic de portugheji, traseul e foarte dificil oricine le-ar fi adversar dupa meciul cu Uruguay. Vor trebui sa joace cu invingatoarea dintre Franta si locul 2 din grupa D (vedem in seara asta, sper ca Argentina).

La cum sunt japonezii in general... joaca aia si fara picioare, mor cu tine de gât si nu se lasa asa usor.

Cea mai echilibrata grupa e grupa Ț - Romania, Italia, Olanda si Turcia. Nimeni n-a pierdut, nimeni n-a castigat si nimeni n-a luat gol.

Campioana Mondiala a parasit turneul intr-un mod rusinos. La ce a jucat Germania a meritat sa mearga acasa insa eu unu asteptam mai multe din partea lor. Intrebarea se pune...Eu cu cine tin acum?

Croatia. E singura echipa ce a jucat ceva la mondiale pana acum :)

Croatia, Anglia, Belgia...mai sunt echipe care au aratat ca joaca fotbal.

Anglia? Serios?

Tu pui meciurile jucate de Anglia cu echipe ca Panama si spui ca au jucat ceva? E ca si cum ar juca Romania cu o echipa formata din ninjalaii din Vatican :)) . Guess who’s gonna win? 

Eu zic ca Belgia , are o echipa destul de bună ;)) sa vedeți de nu le da cu terenul n cap :))

Pai Belgia joaca cu Anglia urmatorul meci si sigur pierde. Iar Anglia pleaca acasa cu siguranta :)

Nu le dau nici o sansa dupa meciul cu Belgia.

via Ozzy Man Reviews

joke on you.jpg

• Haha 1

Nu prea, vine British Airways dupa Englezi :))

sa inteleg ca ai o aversiune fata de englezi in general, pare ca i-ai putea injura o ora continuu fara sa te repeti si as zice ca vei sarbatori eliminarea lor de la world cup :))

oricare ar fi rezultatul dintre ei si belgieni cred ca vor trece si de urmatoarea etapa, nu vad sa se impiedice de oricare dintre Senegal, Japonia sau Columbia. De apreciat la ei e ca toti jucatorii din lot joaca in Premier League.

Later edit

Poate ca Senegal ar putea pune probleme ținând cont că vreo 8 jucători au devenit pro și au jucat în perioada junioratului pentru Franța dar au ales să joace pentru echipa din Africa.

Nu e vorba ca am ceva cu ei, dar dupa victoria cu Panama, toti sunt foarte increzuti, deja se vad castigand campionatul :))

Ei habar nu au ca Anglia a jucat cu doua echipe din lumea a 3-a, cu o valoare totala a jucatorilor cat un singur jucator din lotul Angliei :))

meci de carton intre Belgia si Anglea (prima repriza).

Ambele par ca nu vor sa castige grupa. Locul 1 din grupa joaca impotriva Japoniei, adversar accesibil dar dupa Japonia urmeaza Brazilia sau Mexic.

Locul 2 joaca impotriva Columbiei care pare un adversar mai dificil decat Japonia dar in sferturi intalneste Suedia sau Elvetia (mult mai bine decat Brazilia sau Mexic).

Later edit: intre timp au inscris beljienii.

"Frumos meci" intre Japonia si Polonia, mai ales ultimele 10minute :))

Polonia asa a facut mai tot timpul..

Nu joaca nimic in grupe, iar ultimul meci care nu mai are nici un sens il castiga :))

Anglia va juca cu Columbia. Daca joaca Columbia la fel cum au facut cu Polonia, Anglia isi rezerva biletele de zbor ;))

Am o vaga impresie ca Belgia o sa faca o placuta supriza si o sa ajunga cel putin in semifinale.

11 hours ago, mabatqporumbuDND said:

Am o vaga impresie ca Belgia o sa faca o placuta supriza si o sa ajunga cel putin in semifinale.

Așa am zis și eu , oricum v a face o supriza plăcută ! 

Da, plecand acasa :))

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this