Jump to content
Sign in to follow this  
-v.I.p.-

Reclamatie mpower

Recommended Posts

Nick-ul tau:         -v.I.p.-

Data:               28-03-2020

Ora:                19;15

Harta:            de_inferno

Adminul reclamat:    mpower

Motiv:               

Abuzeaza de admin.Nu am injurat pe nimeni dar ma rog ,am luat gag,dupa care i-am zis sa mi-l scoata ca nu am zis nimic.Mi-a dar kick ca sa poata sa imi dea ban ca cica am dat retry la gag.Cautati si   in consola servarului sa vedeti ce admin exceptional e.Halal admin.Mai si minte.Astept sa vad daca e normal asa ceva!

Dovada:

20200328_192127.jpg

20200328_192205.jpg

20200328_192230.jpg

mpower, aseara am discutat cu tine legat de fazele astea cu gag`urile.

Nu suntem manastire, nu suntem biserica, etc. 

Si de ce ameninti oamenii cu ban daca nu ai acces la comanda de ban? 

Va salut din nou.Problema consta in felul urmator:nu ma deranjeaza ca mi-a dat gag,ca apoi nu muream 3 minute.Asteptam ,dar atat de diabolic a fost ca mi-a dat kick,adica m-a dat afara dupa servar intentionat ca sa imi zica dupaia ca nu am respectat gag-ul si ca am dat eu retry,adica am iesit eu intentionat sa poata sa ma beneze.Ceea ce a si facut.Deci are acces la ban.Nu am mai putut intra ,uitativa in ultima poza din dovada.Nu e normal sa dai gag aiurea ca nu am injurat pe nimeni,dupa kick si ban. Respect foarte mult servarul,joc mai mereu aici,altfel nu ma mai faceam reclamatia dar nu vreau sa mai am probleme cu acest admin pe viitor.Normal daca nu stii sa admninezi si te joci cu comenzile mai bine lasa pe altul.

Nu are acces , ai fost banat de alt admin . 

Ati schimbat numele de 3 ori dupa gag, astfel incat sunteti interzis timp de 120 de minute.

• Like 1

am anuntat si de 3 ori de limbaj prima sa iti dau gag.

si eu nu am dat kick ,  ti-ai dat singur 😃. de ce ti'ar da kick dupa gag? de asta ti'am spus ca ari trebuie sa iti dau ban pentru ca ai iesit intenzionat de pe sv si ai si schimbat numele de 3 ori. Multumesc pentru reclamatie 😃 

Edited by MpowerBautVL

Poti insulta pe cineva utilizand cuvinte frumoase, este acelasi lucru cu o injuratura.

Vip a primit gag, a schimbat nickul de 3 ori inainte de a se termina cele 3 minute de gag, apoi a primit ban de la adminul akinci ptr 120 minute, deci nu-i vreo teorie a conspiratiei in care el ti-a dat kick ptr a insinua ca ai dat reconnect.

• Like 1

Cine a bagat regula asta stupida cu  schimbatul a 3 nume cand e gag, ban 120min?

Vorbim de cs/joc/ de ce incercam sa fim ca la biserica? 

Si asa sunteti toti blocati in case si pare un moment bun pt srv, hai sa nu mai fim chiar asa de "corecți"..... 

Srv-ul e si asa "pe butuci" dar noi banam pt schimbare de nume, serios? Nu e cam mult? 

Cred ca ar fii mai bine sa nu mai jucati 2x2 sau snow la ora 4-5 sambata si dupa sa fiți admini care baneaza pt orice chestie. 

edit am explicat mai jos toata situatia

Revin din nou ,si pt a se face dreptate rog un admin care are acces la consola sa vada mai exact,cine mi-a dat kick.Mpower nu am iesit dupa nici un servar .Am primit kick intentionat de la unul din voi ,dupa care m-ati banat. KZAY lasa-ma cu teoriile tale,ocolire a gag-ului,cautati in consola ca stiu bine ce vorbesc,am primit kick intentinat. Si da am schimbat nick-ul pt ca in el,pe langa nume v-am scris sa scoateti gag-ul ex: <-.v.I.p.- scoate gag-ul> ,ceva de genul.Am incercat sa vorbest prin U@ dar nu merge cand ai gag.Vroiam sa stiu de ce am luat gag.Nu am folosit nici decum alt nick. Oricum daca va uitati pe dovezi sa vedeti ce am scris ca sa primesc gag,eu zis ca e fustrant.Repet nu am injurat pe nimeni pt gag sau sa vorbesc indecent. Am considerat o discutie de oameni maturi si cu simtul umorului.

Vi se pare corect pt ce se da gag? Uitati-va si in consola servarului si la ce am scris eu in prima poza.Pt aia am luat gag! Nu joc cs de ieri de azi.Si sa imi dai ban si daca am schimbat nick ,aduca am scris in el pt ce gag,eu nu am auzit sa dai ban pt asa ceva! Si am jucat pe servare destule.

Am vorbit cu Akinci si s-a lamurit toata situatia: jucatorul vip facea caterinca, iar mpower a luat asta drept o insulta dandu-i gag. Akinci cand a intrat l-a vazut spectator pe vip si serverul daduse mesajul acesta: "Jucatorul cu gag s-a deconectat." (am facut acum test cu el, mi-a dat gag si cand m-am pus spectator i-a aparut iar mesajul asta deci serverul are bug, se pare ca nu intotdeauna am repetat situatia si nu a mai scris), el vazand acest mesaj a crezut ca si-a dat disconnect si s-a reconectat ptr a ocoli gagul si i-a dat kick (deci nu a primit kick de la mpower ptr a avea scuza sa-i dea ban). Vip a intrat iar dupa acest kick, iar adminul Akinci i-a dat ban ptr 120 minute.

Este o situatie ciudata: adminul Akinci a actionat conform mesajului buguit de la server precum vip s-a deconectat, mpower nu i-a dat kick si la ban oricum n-are acces (pe viitor insa incearca sa scrii snapshot in consola unde se vede injuratura/insulta ca si dovada), iar jucatorul vip nici el nu a gresit decat daca verifica vreun owner logul si caterinca lui vip se considera o insulta, in cazul acesta este greseala lui, dar daca a fost ceva neintentionat si inocent si el este nevinovat.

• Like 1

Kzay a fost chiar asa... oricum imi cer scuze din partea mea dar eu nu am gresit cu nimica, gag am dat ca pentru mine era o insulta revolta la mine , nimeni nu stie ce trec in casa si chiar nu va pot explica... oricum cine a fost pe sv cu mine dupa ce devil m-ia spus de biserica etc... Stie ca nu mai sunt asa de cand m-ia spuso.

Cred ca se poate inchide... Oricum ban-ul a expirat de ceva vreme si nu isi mai au rost discutiile. 

trx, do you have enough information about the subject? Don't just get stuck in a sentence!

I am at the server at least 6 days a week and I know well how and why I should ban...join us these days too and enlighten us with your vast experience :) 

• Haha 1

@-v.I.p.-u have got only 2h ban, so u can join server again and we can forget on this topic...

@MpowerBautVL try to be more relax on server, it's just a game 

@AKINCI_TÜRK next time before u take a decision in your "hands",  u should talk with other admins about the problem... 

T. C.!!! 

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this