Jump to content
Sign in to follow this  
Sp!ke

Config Default cs 1.6

Recommended Posts

Imi poate da si mie cineva un confin default pentru cs 1.6?

Pe google cate am descarcat toate ziceau ca sunt default dar totusi aveau mici modificari in ele!

Eu la un moment dat am avut probleme cu netul si tot am facut modificari de valori in cfg-ul meu si observ ca steam-ul desi reinstalez jocul isi pastreaza setarile anterioare!!

P.S va rog inainte sa il uploadati sa stergeti parola si nick-ul din el ca sa nu fie probleme!!

Oricum o sa faci niste modificari in el. Unele legate de grafica, fps etc., unele legate de binduri, unele legate de joc cum ar fi culoarea solida a radarului, de tinta, atunci cand iei arma sa nu ti se schimbe automat s.a.m.d.. Toate comenzile le gasesti pe google si cele care-ti trebuie tie si nu numai, au si explicatii.

Te duci in Steam/steamapps/common/Half-Life/cstrike si stergi config.cfg si userconfig.cfg.

Deschizi counter-strike, te duci la Options, Video, debifezi toate casutele ce le vezi in partea dreapta si lasi bifata doar casuta cu Low graphic card, sau ceva de genul, nimic altceva.

Te duci la Keyboard, Use defaults, job done.

Te astept cu verdictul dupa ce urmezi pasii de mai sus. Iti garantez ca o sa ai 100fps.

• Like 1

Cu fps-ul nu am avut probeleme niciodata este 100.5 constant...probelma este ca am pierderi,urca pingu dintr-o data la 100 si mi se blochiaza imaginea pentru 1/2 secunde,iar aseara a fost mai grav ca  imi aparea sus in dereapta WARNING CL_Flush Entity Packet se bloca si iesea din cs!!

Posibil sa fie de la netul meu (desi la go si alt server merge bine) de la server sau de la cfg-ul meu ca este prost facut (rate,cl_updaterate,cl_cmdrate si toate alea)

;)

Așa se întâmplă și la mine câteodată ( de exemplu : seara ) , nu mă scoate din joc , dar nici nu pot juca ... La mine sigur e de la net , la fel e și la tine cred . Sper să se rezolve ...

Urmeaza pasii de mai sus si garantat ti se va misca mai bine.

Asa trebuie sa ai setat la Video, mai putin rezolutia.

Asta depinde de calculatorul/laptopul tau. 

20180105181125_1.jpg

Fa ss si la mouse sa vad ce ai bifat si debifat :))

Multumesc pentru sfaturi!

T.C

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this