Jump to content
Sign in to follow this  
need.

|Cerere UnBan| need.

Recommended Posts

need.    1
Posted (edited)
  • Nick-ul: need.
  • Ip-ul: 93.116.68.77  Steam-id: STEAM_0:1:40416466
  • Data si ora: 12:38 1/10/2019
  • Admini care erau pe server: Vectoru & Acolo
  • Motivul: Situatia e Urmatoare - Jucam noi pe aim_map ,  mi s-a cerut un wg, l-am oferit, am ajuns la scorul 150+ kill-uri ,si mi se face o poza, o ofer .
  • Dupa care "ACOLO" imi zice usor, ca pe baza la poza el a depistat cfg cu skin  ,si eu ii zic ca folosesc skin-urile de la arme standarte diferite ca m-am plictisit de ele ( la ceva ani buni de cs deja . ) , iar el spune ca e interzis si urmeaza ban si revin cu cerere unban pe forum  ,eu verific si regulamentul , il anunt ca nu au nici o regula care ar interzice skin la arma diferit , si nici nu pare logic , ca nu jucam aici un MAJOR PRO LEAGUE GAMING , e doar un server public ,care defapt imi schimba doar mie estetic cum arata jocul , skin-urile la jucator se vad ca is default.
  • Poza Consola : Poza Server. Multumesc anticipat , de aceasta cerere va fi legata si Reclamatia pentru admin-ul ACOLO .
Edited by need.
  • Thanks 1

Vectoru    13
Posted (edited)

Ai dreptate , doar tu vezi acel skin , dar pe sv sunt interzise skinurile(e sv classic). Nu stiu de ce nu scrie in regulament acest lucru , mai sunt unele chestii care nu sunt puse.

Edit : nici eu nu stiu la ce poate sa ajute un skin...dar mna ...asa e regulamentu .=))

Edited by Vectoru
  • Thanks 1

ACOLO    9

Sustin  ca  banul  sa ramana:D
Au  mai fost  cazuri  si in trecut  cu  astfel de motive.

Probabil  persoana  care  se ocupa  de regulament  nu  a  dat  destula  importanta  acestor  mici  detalii:-?? ( uite  devil ca  nu  ai  facut  chiar  totul pe  forum:)),  uitasi  de  regula principala  la  un  cs  clasic:))  )

• Haha 1

koG    19

Eu raman la aceeasi parere . Daca armele nu au laser , tinta la sniper , sau ceva dubios , nu inteleg de ce nu ai avea voie sa le folosesti . 

Daca ar da link/poza cu skin-urile armelor sau sa isi ia un cs cu skin default , propun sa ia unban . Plus ca nu are skin pe caractere .

Si nu cred ca Devil a uitat sa puna regula asta in regulament . Mai sigur nu a pus-o ca nu ar trebui sa fie o regula .

Harap-Alb.    122

Mai precis cine ți a cerut “testul wg “ ?

need.    1

koG , perfecta dreptate .

Poza este ( acolo la Poza Server, e poza care a facut-o adminul ) ,  iar ce tine de restul arme , am pus doar la cele mai de baza ( scout,lama,galil,ak,m4,famas,deagle,awp,usp,glock  - fara tinte/ si s-a modificat doar estetic pentru utilizator , deci respectiv numai v_  , nu si celelalte w_ / p_ , exterior pe jos sau la jucatori in mana ,arata default ) .

CS-ul utilizez STEAM Licentiat , pe Steam Curent am 1500 Ore , iar ce tine de skin-uri pentru a fi siguri , fac acusi cateva poze. Poze - Click Aici.

need.    1
10 minutes ago, Harap-Alb. said:

Mai precis cine ți a cerut “testul wg “ ?

Nick-ul ceva cu B , avea grad mare , sa fie ceva de gen btn sau bgn  .

Ce tine de WG , stiu ce scrie in regulament referitor la el ,dar pentru mine nu e o problema , il dau voluntar, ca nu am ce ascunde.

Edited by need.

UndermaN    54

Da, WG nu se mai cere, asa scrie in regulament, dar asta pentru ca se abuza de el, majoritatea adminilor nu se mai oboseau sa faca demo, cereau direct WG, sa fie mai lejer. In cazul in care trebuie folosit pentru o verificare mai amanuntita, adica un plus la demo, poate fi folosit. Daca zici ca ti l-a cerut bTn, cred ca are dreptul sa-l ceara. Referitor la skin-uri, sunt de parere ca ar trebui sa joci default, dar asta este strict parerea mea.

devil    209

Cineva sa’i scoata banul.

Nu mai aruncati cu ban’uri aiurea pentru ceva pueril.

Skin’urile la arme nu’l ajuta sa traga mai bine, sau mai stiu eu ce.

Atata timp cat nu foloseste skin’urile ESL pentru playeri, sau skin cu laser la AWP, nu se da ban la asa ceva.

Cum sa pun prostia asta in regulament? E server public fratilor, nu lagar de concentrare.

Deci va rog sa incetati cu ban’uri de genul asta.

• Like 1
  • Thanks 1

koG    19

] amx_unban 93.116.68.77
[AMXX] Ip "93.116.68.77" removed from ban list

ACOLO    9

Nu  aruncam  deloc  cu  ban-urile  aiurea;) adica  eu  personal  nu  o  fac ( recunosc  ca uneori  mai  las trisori sa  joace  chiar  de  ar merita   un  ban)
Si  nu-s  primu  ce  a  intampinat problema cu skin-urile,  nu-s  nici prea  vechi sa am  experienta ( dar  stiu  ca nu-i permis. Fie   ele  si   doar  la  arma.) Exceptie  fac acele skinuri adaugate  de  fondator  la  evenimente " Craciun, Paste ori Halloween" prin  caciulii  in mare  parte :D

devil    209

Dar cu ce ma rog te incomodeaza pe tine skin’urile lui? Sau cu ce ai impresia ca’l avantajeaza pe el acele skin’uri? In afara de estetic, cu nimic.

Daca are laser la AWP, atunci DA, da’i ban iar. Aia nu e permis, e un avantaj fata de alti jucatori. 

Atata timp cat nu foloseste coduri si skin’uri ESL la jucatori, atunci chiar nu vad nici o problema.

Mersi @koG.

need.    1

Multumesc de clarificarea acestei situatii  , ce tine de pretentii la Admin- va acumula experienta cu timp-ul , deoarece in rest se descurca cu Adminat-ul , nu cer nici o sanctionare .

Sunt total deacord cu cele spuse de @devil , dar  @Vectoru& @ACOLO & @UndermaN va rog doar sa intelegeti ca nu importa ce skin v_ schimbat are jucatorul , atat timp cat nu ii ofera avantaj , eu deja am ani buni & ore in acest CS , ma plictisesc si eu de skin-urile standarte , si folosesc CS-ul licentiat - procurat , deci dece nu as putea modifica aspectul estetic ? !

58 minutes ago, devil said:

Daca are laser la AWP, atunci DA, da’i ban iar. Aia nu e permis, e un avantaj fata de alti jucatori. 

Atata timp cat nu foloseste coduri si skin’uri ESL la jucatori, atunci chiar nu vad nici o problema.

Topicul se poate de considerat rezolvat , T/C Request .

Harap-Alb.    122

T.C !

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this